powered by Altairis GeekCore - kalendář akcí pro vývojáře a IT profesionály

Migrace z akce.altairis.cz

Web akce.altairis.cz vznikl v roce 2005 jako podpůrný web pro sérii seminářů o novinkách v ASP.NET 2.0, kterou jsme pořádali ve spolupráci s dnes již neexistující .NET Group. Časem se původně jednoduchý web poněkud zvrhl a stal se z něj nějvětší kalendář akcí pro Microsoft-related vývojáře a administrátory v ČR. V okamžiku migrace na GeekCore.cz měl přes 2600 uživatelů a přes 400 zadaných akcí.

Nová verze odstranila některé funkce, které podle našich zkušeností nebyly využívány: například evidence účastníků pomocí čárových kódů (ta se ale nejspíš vrátí v trochu jiné podobě), schvalování účastníků a poněkud nepřehledný systém pro přednášející. Jiné funkce, zejména v oblasti komunikace s účastníky, naopak přibyly.

Při té příležitosti jsem se také rozhodl změnit název celého projektu a dát ho na samostatnou doménu, GeekCore.cz. Jeho základní mise se nemění, i nadále je cílem projektu poskytovat propagaci a organizační zázemí každému, kdo chce pořádat neziskové akce pro českou vývojářskou a IT komunitu. Tedy i pro vás, budete-li o to mít zájem.

Dočasnosti

Do nového systému jsem převedl všechna data z původního kalendáře akcí, včetně uživatelských účtu. Kvůli přechodu na nový, bezpečnější způsob ukládání hesel, jsem nicméně nemohl přenést původní hesla. Nové heslo si můžete nastavit procedurou pro změnu zapomenutého hesla.

Nová verze obsahuje také dlouho slibovanou možnost nechat si zasílat informace pouze o akcích ve vybraných regionech, takže nebudete spamováni pozvánkami na akce na druhém konci republiky. Regiony které vás zajímají můžete určit po přihlášení v nastavení. Výchozí hodnota kopíruje vaše nastavení ve starém systému: pokud jste dostávali pozvánky, budete je dostávat i nadále ze všech regionů. Pokud jste je nedostávali, nebudete je dostávat ani nadále.

Nová aplikace bude samozřejmě podle Murphyho zákona obsahovat jisté chyby. Pokud na ně narazíte, dejte mi prosím vědět.

Michal Altair Valášek
6. července 2011