powered by Altairis GeekCore - kalendář akcí pro vývojáře a IT profesionály

SQL Server Academy - Optimalizace, ladění a monitorování T-SQL dotazů – 3. část

Datum a čas: přidat do kalendářepřidat do kalendáře pátek 23. června 2017, 09:00 - 17:00
Místo: Praha - Microsoft
Organizátor: Czech PASS- Czech PASS
Červen je ve znamení SQL Server Academy, kde máte jedinečnou možnost načerpat know-how od nejznámějšího českého speakera v oblasti SQL Serveru - Davida Hlaváčka.

David se po letech působení jako lektor v počítačové škole Gopas rozhodl vrhnout na plný úvazek zpět do každodenního boje s produkčními instancemi SQL Serveru a přijal roli databázového specialisty v největším českém e-shopu Alza.cz. Své léta pilované a mnohými spokojenými účastníky prověřené kurzy se ale rozhodl nezahodit do kouta a místo toho teď nabízí to nejlepší z nich Vám všem – a to zcela bezplatně!

Neváhejte proto a přijďte navštívit vydatný plnotučný workshop na téma Optimalizace, ladění a monitorování T-SQL dotazů.

Třetí a závěrečná přednáška ze série ladění T-SQL dotazů bude věnována tématu exekučních plánů. Jaký je rozdíl mezi query plánem a exekučním plánem, jak plán získat, jak ho číst a jak informace interpretovat? Vysvětlíme si funkce těch nejběžnějších operátorů, na které v plánech narazíte, čímž zároveň ozřejmíme i způsob toho, jak lze v plánech hledat zdroje výkonnostních problémů.

Osnova

Exekuční plán

• Co je to exekuční plán a jak ho získat?

• Query plan, Execution context

• Čtení a analýza exekučního plánu

• Iterátory plánu a vysvětlení funkce těch, na které běžně narazíte

• Základy procesu Cardinality Estimation

• Jak SQL Server plány ukládá a opětovně používá

• Parameter a variable sniffing

• Hinty

Kurz je sice rozdělen do tří samostatných částí (3 po sobě jdoucí pátky). Protože ale na sebe jednotlivé části navazují, vřele doporučujeme zarezervovat si všechny tři termíny.

Level: 300-400

Jazyk: čeština

Registrace na našem meetupu

Místo konání: Praha - Microsoft

Vyskočilova 1561/4a, 140 00 Praha 4

POZOR, Microsoft se od října 2015 přestěhoval!

Stále sídlí v BB Centru, ovšem nikoliv v budově Alpha, ale v budově Delta. Ta se nachází přibližně 200 m na východ od původního sídla.