powered by Altairis GeekCore - kalendář akcí pro vývojáře a IT profesionály

Novinky pro webový vývoj

Datum a čas: přidat do kalendářepřidat do kalendáře středa 6. února 2013, 09:00 - 15:00
Místo: Praha - Microsoft
Organizátor: Tomáš Herceg- Microsoft
Na tuto akci se platí vstupné 200 Kč. Podrobnější informace najdete v popisu.
Registrujte se na webu MSEvents.

Přijměte pozvání na seminář věnovaný nejdůležitějším novinkám pro vývoj webových aplikací, které přinesla poslední verze běhového prostředí .NET framework 4.5 a vývojového nástroje Visual Studio 2012. Celodenní program je rozdělen do dvou specializovaných bloků podle technologie uživatelského rozhraní (Web Forms, MVC) a jedné společné přednášky o novinkách v infrastruktuře a vývojovém prostředí, která je společná pro obě možné větve vývoje.

Seminář bude mít interaktivní odborné zaměření. Je určen zejména pro vývojáře, kteří již mají zkušenosti s vývojem webových aplikacích na platformě .NET a chtějí se seznámit s novinkami pro efektivnější vývoj, vyšší výkonnost a lepší výsledné webové stránky. Přednáší naši MVP (most valuable professional) – Tomáš Herceg a Tomáš Jecha, což je zárukou kvalitního obsahu podpořeného bohatými praktickými zkušenostmi z každodenního používání.

Program:

9:00-10:45 Novinky v ASP.NET MVC 4
Technologie ASP.NET MVC se stala oblíbenou alternativou při budování webových aplikací v prostředí .NET Framework. V čase přiděleném této přednášce se dozvíte o novinkách, které vás čekají v poslední dostupné verzi - MVC 4. Mezi ně patří například WebAPI pro publikaci a konzumaci HTTP služeb nebo šablonovací systém Razor 2.

10:45-11:00 Přestávka na kávu

11:00-12:30 Novinky ve VS 2012 a .NET 4.5 pro webové vývojáře
Na této přednášce si ukážeme nové funkce VS 2012 a .NET Frameworku 4.5, které ocení zejména vývojáři webových aplikací. Představíme si doplněk Web Essentials, který přidává mimo jiné podporu pro technologie LESS. Dále uvidíte, kolik času nám ušetří doplněk Page Inspector a další funkce, které VS přináší. Naučíte se také, jak efektivně používat asynchronní konstrukce async a await pro zvýšení výkonu webových aplikace. A v neposlední řadě si ukážeme, jak zmenšit velikost a zrychlit načítání JavaScript a CSS souborů pomocí nástroje pro sjednocení a minifikaci.

12:30-13:00 Oběd

13:00-14:45 Novinky v ASP.NET WebForms 4.5
ASP.NET WebForms 4.5 obsahuje pro webové vývojáře mnoho novinek. Ukážeme si nové funkce ve Visual Studiu, které nám vývoj aplikací ve WebForms trochu zpříjemní. Podíváme se na model binding, model validation a binding methods, které nám velmi usnadní vývoj aplikací pracujících s daty. Ukážeme si novinky v komponentě ScriptManager, jak použít unobstrusive validation a pár dalších věcí.

14:45-15:00 Otázky a odpovědi, závěr

Vstupné na seminář je 200,- Kč vč. DPH; platba v hotovosti na místě.

Místo konání: Praha - Microsoft

Vyskočilova 1561/4a, 140 00 Praha 4

POZOR, Microsoft se od října 2015 přestěhoval!

Stále sídlí v BB Centru, ovšem nikoliv v budově Alpha, ale v budově Delta. Ta se nachází přibližně 200 m na východ od původního sídla.